Jak feng shui przynosi bogactwo? 

Feng shui "bogactwa".

 

Wchodząc na ten post spodziewasz się znaleźć praktyczne porady pt. "gdzie umieścić fontannę, by przyniosła pieniądze". Oszczędzę Ci czasu. Jeśli chcesz, możesz już teraz przestać czytać, gdyż nie znajdziesz tutaj takiej informacji. Możesz wrócić do wujka Google, wpisać ponownie "feng shui bogactwa" i cieszyć się, bo przecież na 50 innych stronach napisali, że w kąciku bogactwa i powiedzieli w jakim pokoju go masz.

Tylko, że to są bzdury.

Gdyby nie były, ci którzy te "porady" pisali wszyscy byliby już posiadaczami Maybacha i domu w Malibu.

A jaka jest prawda na temat strefy bogactwa?

Jak całe życie – trochę bardziej skomplikowana ;-). Feng shui też nie jest proste. Strefy bagua (o krótych pisałam w tym miejscu są drogą na skróty, problem w tym, że to jest droga do nikąd. W domu może być tzw. strefa bogactwa (nazwa użyta potocznie), ale nie musi. I w niektórych domach faktycznie można postawić fontannę czy akwarium, by tę strefę zaktywizować, ale też nie zawsze można. Są przypadki kiedy może to zaszkodzić np. czyjemuś zdrowiu. A kiedy już fontannę prawidłowo postawimy, możemy liczyć na pozytywne rezultaty np. w postaci dodatkowej propozycji pracy lub podwyżki. Czyli oferty dzięki którym będzie szansa, by zwiększyć zarobki. Jednak nadal to my musimy z tych ofert skorzystać i zapracować, bo nawet najlepiej postawiona fontanna pieniędzy sama nie wyprodukuje. Niektórzy stawiając fontannę od razu liczą na cud i 6 w lotto, nie chcą zauważyć, że np. skontaktował się z nimi nowy klient.

Jeśli chcesz poeksperymentować na własnej skórze z podstawami prawdziwego feng shui polecam "Feng shui dla żółtodziobiów" (Joseph Yu, Elizabeth Moran, Val Biktashev). Z pomocą tej książki, między innymi, uda Ci się odkryć ten prawdziwy, właściwy tylko dla Twojego domu tzw. "kącik bogactwa" i być może otworzyć sobie drzwi do poprawy domowych finansów.

Pamiętaj jednak:

Zastosowanie wody w feng shui powinno być dobrze przemyślane. Skoro fontanna w dobrym miejscu spowoduje korzyści dla finansów, tak samo w złym miejscu może przynieść straty. Nieprawidłowe ustawienie może objawić się też np. problemami ze zdrowiem. Znam historię majętnych ludzi, którzy po wybudowaniu basenu prawie zbankrutowali. Tak naprawdę, gdyby nie feng shui nigdy nie można by było dojść do przyczyny nagłej zmiany sytuacji.

"Nie igraj z ogniem" mówią, a nikt jeszcze nie powiedział: "Nie igraj z wodą!". No to ja mówię. Zatem jeśli zdecydujesz się na samodzielne odkrywanie feng shui Twojego domu, to działaj ostrożnie i obserwuj co się dzieje. Ale jeśli nie chcesz robić z siebie królika doświadczalnego, zawsze możesz skorzystać z usług konsultanta.

Laura Rauer

Podziel się


Zobacz również