Oszukaj przeznaczenie, czyli chińska astrologia Ba Zi.


4 Filary Przeznaczenia czyli DNA duszy

 

Pierwszy oddech to wg Chińczyków moment w którym „pieczętujemy” swoje życie. Noworodek nabiera w płuca nie tylko powietrza ale też energię, która występuje w danym momencie w jego otoczeniu, zwaną energią qi. To jakie qi ze sobą zabierze, będzie determinowało do pewnego stopnia jego życie. Być może do tej pory spotkaliście się z ogólnym chińskim horoskopem, który bazuje jedynie na roku urodzenia. W gazetach można spotkać się z horoskopami dla 12 zwierząt chińskich: Węża, Konia, Kozy, Małpy, Koguta, Psa, Świni, Szczura, Bawołu, Tygrysa, Królika i Smoka. Są one jednak bardzo ogólne i zazwyczaj mało wnoszące do naszego życia.

Istnieje jednak dużo bardziej dokładny system, dzięki któremu na temat danej osoby można wyczytać mnóstwo konkretnych i przydatnych informacji. Ten system to 4 Filary Przeznaczenia w oryginale zwany Ba Zi (wym.pa tsi). Aby zrozumieć na czym on polega przeanalizujmy qi Pana Bazińskiego, który urodził się 6.11.1981 o godzinie 15:05 w Krakowie (godzina i miejsce urodzenia są równie ważne jak pozostałe informacje). Zaczynamy od roku: 1981 to rok Koguta (You). Listopad to miesiąc Psa (Xu), a 6 to dzień Szczura (Zi). Godzina 15:05 to „po chińsku” jest godzina Shen czyli Małpy. Po prostu jest to inny sposób zapisu daty urodzenia, w Ba Zi wygląda on następująco:

 Chinese Destiny Stars App P.Baziński

Wykres czytamy od prawej strony czyli od roku do godziny i składa się on z 4 kolumn (czyli 4 Filarów Przeznaczenia). Dolna część kolumny została przeze mnie omówiona już wcześniej, góra z kolei zawiera dodatkowe atrybuty czasowe, które związane są z tzw. 5 elementami: Wodą, Drzewem, Ogniem, Ziemią i Metalem. Tak naprawdę więc Pan Baziński urodził się w roku Metalowego Koguta oraz w dniu Ziemnego Szczura.

Co z niego wynika?

Tak przedstawiona data urodzenia, w odpowiedni sposób zinterpretowana, może być dla kogoś drogowskazem na całe życie. Informacje jakie możemy otrzymać dzięki analizie 4 Filarów Przeznaczenia to np.: jaki mamy charakter, nasze mocne i słabe strony, jaki rodzaj pracy byłby dla nas najodpowiedniejszy, jakie cele w życiu będą nas najbardziej motywować do działania, nad jakimi cechami charakteru powinniśmy popracować, by móc żyć pełniej, czy pracować samemu czy w grupie, kiedy założyć rodzinę, a kiedy skupić się na karierze. Osoba analizująca 4FP może również podpowiedzieć jakiego powinniśmy szukać partnera oraz na jakie aspekty zdrowotne bardziej zwracać uwagę. Do pewnego stopnia Ba Zi może również ostrzec przed możliwością zaistnienia niekorzystnej sytuacji finansowej, bądź innych wyzwań życiowych.

Możesz zapytać, po co komu taka analiza, skoro i tak wydarzy się to, co ma się wydarzyć?

Otóż nie. 4 Filary Przeznaczenia określają potencjał, inaczej możliwość zaistnienia pewnych zdarzeń. Podam skrajny przykład: z analizy wynika, że w danym roku jesteśmy bardziej podatni na urazy kręgosłupa – w takim razie chyba lepiej odłożyć ten skok na bungee na mniej ryzykowny termin? Być może dzięki takiej wiedzy przeżyjemy rok spokojnie i uratujemy się przed ciężkim wypadkiem. Z analizy wynika, że mamy świetne predyspozycje do bycia pisarzem, a tymczasem tkwimy za biurkiem w mało kreatywnej pracy – czy nie warto pomyśleć o tym, by w wolnych chwilach zacząć sobie coś stukać na klawiaturze i kto wie, być może za jakiś czas stać się poczytnym autorem lub zatrudnić się jako copywriter? Ba Zi może odkryć przed Tobą rzeczy, które pozwolą Ci pełniej korzystać z życia, może ostrzec Cię przed niekorzystnymi sytuacjami. Może stać się GPS-em w którym aksamitny głos nawigującego podpowe Ci najlepsze drogi.

Jeśli chcesz obliczyć swój wykres Ba Zi polecam Ci wspaniały, darmowy program do tworzenia wykresu 4 Filarów Przeznaczenia, stworzony przez moich nauczycieli i zarazem Mistrzów Feng Shui i Ba Zi: Josepha Yu oraz Ting Foon Chik. Miałam i mam niebywały zaszczyt współuczestniczyć w tworzeniu i ulepszaniu tej niezwykle przydatnej aplikacji. Możesz również ściągnąć ją ze sklepu google play na swój telefon/tablet.

Podziel się


Zobacz również