Złe domy- część 1.


10 domów od których lepiej trzymać się z daleka.

Istnieją takie domy, które już z racji swojego położenia nie będą ułatwiały nam życia. Pozornie może się wydawać, że dany dom (zwłaszcza jeśli jest nowy) jest atrakcyjny i jest ucieleśnieniem Twoich marzeń. Problemy, które potem mogą się w nim pojawić, niejednokrotnie mają swoje źródło w jego złym feng shui. W tym cyklu postów przedstawię Ci domy, od których lepiej trzymać się z daleka.

1. Dom z celującą w niego drogą.

Bo każdy mały Chińczyk wie, że nie kupuje się domu na literze T ;-) .

A już zupełnie poważnie - każde auto dojeżdżające do takiego skrzyżowania jest niczym niewidzialny taran forsujący narażoną ścianę domu. Pół biedy, jeśli jest tam mały ruch i jedynie droga dojazdowa do kilku posesji. Ale pamiętaj, że to jest tylko kompromis, a nie sytuacja idealna. Absolutnie nie rozważaj domu, gdzie takie skrzyżowanie jest ruchliwe. Popatrz na główne zdjęcie, mówi samo za siebie.

2. Dom na łuku.

Z czysto logicznego punktu widzenia mieszkając na łuku zawsze jesteśmy narażeni na sytuację, w której ktoś na nim brzydko mówiąc „nie wyrobi” i może wylądować u nas w kuchni na śniadaniu. Feng shui dodaje jeszcze do tego efekt mieszkania „na ostrzu noża”. Energia idąca po łuku „tnie” nam dom, oczywiście jeśli jest to miejsce, gdzie jest mały ruch to efekt nie będzie tak bardzo odczuwalny. Lepiej jednak unikać takiego usytuowania.

 

3.Dom zbyt blisko autostrady lub drogi szybkiego ruchu.

Spaliny, hałas, to wszystko jest oczywiste. Z punktu widzenia feng shui dochodzi jeszcze pojęcie energii yang, która będzie zbyt gwałtowna dla domu. Rozpędzone samochody, to właśnie energia yang. Taki dom nie zgromadzi odpowiednio dużo spokoju czyli energii yin potrzebnej do wypoczynku i regeneracji. Może się to odbić negatywnie zarówno na relacja międzyludzkich jak i na zdrowiu.

W kolejnych postach dowiesz się, jakie inne domy mogą uprzykrzyć mieszkańcom życie.

Podziel się


Zobacz również